İstanbul Atatürk Fen Lisesi Bilim Olimpiyatları

    

İSTANBUL ATATÜRK FEN LİSESİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yarışmalar hakkında merak ettiğiniz konuların cevaplarını aşağıdan edinebilirsiniz

Sınav başvurusu yapabilmeniz için öncelikle “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak kurumunuzu kaydetmeniz gerekmektedir. Kurumunuzu kaydederken “Kurum kodunuzu ” ve “Kurum Şifrenizi” yazarak Kullanıcı Adı ve Şifrenizi oluşturabilirsiniz. Anasayfa’da “Giriş Yap” butonuna tıklayarak oluşturmuş olduğunuz Kullanıcı Adı ve Şifre ile kurumunuzun kayıtlı olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz.

Kurum sayfanıza girdikten sonra sayfadaki formu doldurarak “Öğrenci Ekle” butonuna tıklayarak öğrencilerinizi ve danışman öğretmenlerinizi sırayla ekleyebilirsiniz.

Eklemiş olduğunuz öğrenci bilgilerinde değişiklik yapmak istediğinizde öğrencilerin listedeki yerini bularak karsısındaki “Düzenle” seçeneğinden, gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra “Güncelle” butonuna tıklayarak güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Anasayfa’dan kullanıcı adı ve şifresi ile girdiğinizde öncelikle “Kurum Bilgilerini Getir” butonuna tıklayarak, formdaki bilgilerde gerekli düzelmeleri yaptıktan sonra “Güncelle” butonuna tıklayarak gerekli güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Kurumunuzu oluştururken kaydetmiş olduğunuz kurum mailinizi Anasayfa’daki “Giriş Yap” butonuna tıklayarak gelen formdaki “şifremi unuttum” kısmına yazarak, gelen mailden şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Yarışmaya katılacak öğrencilerin başvuruları, öğrenim gördüğü okul idaresi tarafından yapılacaktır. Bunun için okul idaresi öncelikle sisteme okul kaydını gerçekleştirmelidir. Sonrasında sisteme giriş yaparak “Öğrenci Başvuruları” kısmından öğrencilerin başvurusunu tek tek yapılmalıdır.

Sınava giriş belgesi, sınava 1 hafta kala sistemden çıktı almak için aktif hale gelecektir. İlgili okul idaresinin sisteme giriş yaptıktan sonra “Öğrenci Başvuruları” kısmından öğlencilere ait “Sınava Giriş Belgesi”ni çıktı almaları gerekmektedir. Sınava giriş belgesinde veli ve okul müdürüne ait imza alanları imzalı olmalıdır. İmzasız belge geçersizdir.

Okulundan alacağı onaylı sınav giriş belgesi; kimlik belgesi (resmi), kalem, silgi, kalemtraş

Net sayılarının eşitliği halinde doğum tarihine bakılır. Küçük olan öğrenci sıralamada üstte bulunur. Doğum tarihleri de aynı ise sınıf düzeyinde daha küçük olan sıralama da üstte bulunur.

Hayır. Öğrencinin sadece bir danışman öğretmeni bulunabilir. Danışman öğretmen öğrencinin başvuruda bulunduğu okulda çalışan bir öğretmen olmalıdır.

Evet. Her sınıf düzeyindeki öğrenciler aynı sorulardan sorumlu olacaklardır. Sıralama şartnamede belirtildiği şekilde sınıf düzeylerine göre ayrı ayrı yapılacaktır.